Наш сайт тепер ось тут http://osnova.inf.ua

Як прищепити любов до читання

Шановні батьки, беріть активну участь у формуванні читацьких інтересів та культури читання вашої дитини

1) Як тільки ваша дитина навчиться читати, познайомте її з першою книжкою для самостійного читання.
2) Поцікавтесь, чи зрозуміла дитина прочитане.
3) Обговоріть з нею книжечку.
4) Поясніть незнайомі слова і розкажіть про словники.
5) Поясніть, що є ще багато цікавих книжечок і навіть цікавіших.
6) Контролюйте тематику читання. Обговорюйте з дитиною книги. Це допоможе вам стати щирими друзями.
7) Коли радите дитині прочитати якусь книжку, то знайдіть час прочитати її самим - тоді ви зможете доторкнутися до внутрішнього світу вашої дитини.
8) Наштовхніть дитину на думку, що треба самому пробувати щось творити. Це надасть вашій дитині впевненості у собі. А ще - це буде своєрідними уроками спілкування.
9) При обговоренні прочитаного не наполягайте на своїй думці.
10) Створіть власну домашню бібліотеку.
11) Вчіть поважати будь-яку книгу - цікаву чи нецікаву - це як повага до іншої думки.
12) Виховуйте у своїх дітей бережливе ставлення до книг. Якщо книга «захворіла» - допоможіть дитині відремонтувати її. Покажіть як правильно це зробити.
Пам'ятайте!
Ви являєтесь прикладом для своєї дитини.

Десять порад, як зацікавити дитину читати

1. Як можна частіше читайте вголос своїй дитині, якщо вона ще не вміє читати. Виховуйте дітей через казку. Пам'ятайте, що привчаючи дитину згадувати казку, звертаючи її увагу на з'ясування причин і наслідків хороших і поганих вчинків, ви навчите її відрізняти добро від зла, покажете всю силу добра і його творчу природу.
2. Розмовляйте з дитиною про прочитане. Цікавтесь її роздумами про книгу. Пофантазуйте разом з нею.
3. Грайте з дитиною у персонажі улюблених книг. Адже саме у грі прищеплюється дітям любов до мистецтва літератури, музики, природи, самої людини в усіх проявах її душі.
4. Обладнайте для вашої дитини книжкову поличку. Нехай там будуть книги різних напрямків. Вона сама визначить, що для неї цікаво.
5. Ніколи не примушуйте дитину читати, якщо вона не хоче цього робити. Такими діями ви можете відвернути дитину від читання. Пам'ятайте, тільки терпінням і любов'ю можна досягти більшого, ніж силою.
6. Частіше розповідайте дитині про книгу, яку прочитали самі так, щоб вона зацікавилася нею. Щоб у дитини з'явилося бажання самій прочитати цю книгу.
7. Якщо дитина, прочитавши книгу, хоче щось намалювати по слідах прочитаного, допоможіть їй. Розвивайте в ній уміння бачити, відчувати, розуміти і створювати прекрасне у житті.
8. Якщо у вашої дитини виникло якесь питання, то за відповіддю звертайтеся до книг. Тільки в книзі ви знайдете повну інформацію про все, що вас цікавить. Книга вчила і продовжує вчити людину жити, збагачує її розум знаннями, а знання - джерело багатства.
9. Час від часу ведіть записи про прочитане. Давайте можливість своїй дитині самій описувати свої враження та оригінальні думки про прочитане.
10. Запишіть дитину до бібліотеки. Поради бібліотекаря допоможуть вам і вашій дитині.

Спільними зусиллями виховаємо любов до читання (рекомендаційний список літератури для батьків)

Освіта дитини починається з навчання читати і писати. І відбувається це здебільшого в родинному колі. У сім’ї прищеплюються і любов до книг, і отримання задоволення від процесу читання, і звичка бути постійно з книгою й неможливість існування без неї. Дитина відчуває духовну єдність із родиною тільки тоді, коли батьки усвідомлюють взаємозв’язок між розвитком молодшого покоління і освітнім рівнем старшого покоління.
Головна відмінність сімейного читання від інших його видів – класного, позакласного та домашнього, полягає у тому, що батьки,
використовуючи книгу, починають по-справжньому займатися духовним розвитком своєї дитини, формуванням її особистості.
Дитина вчиться спочатку слухати книгу, потім перегортати сторінки, запам’ятовувати слова, які бачить або чує. Читання дає їй і багато чого іншого: можливість посміятися та поплакати разом, навчитися не розгублюватися в життєвих різноманітних ситуаціях – а це саме те, що кожна дитина повинна вміти.
Ось чому ми, бібліотекарі, звертаємося до вас, батьків: тільки спільними зусиллями ми зможемо відродити гарну традицію сімейного читання, тільки ви станете запорукою успішності ваших дітей, якщо надасте їм можливість долучитися до світових книжкових скарбів, що зберігає бібліотека.

Рекомендуємо прочитати

Немає коментарів:

Дописати коментар